piątek, 7 marca 2008

Funkcje jednostek w systemie O:WWII - Piechota *


Drużyny strzeleckie
- podstawowe jednostki na polu walki. Uzbrojone w karabiny powtarzalne lub samopowtarzalne , jakiś RKM. Ogólnie do 20 strzałów na dystansie >1m . Zazwyczaj możliwe wyposażenie w broń p-panc . W walce powinny znajdować się w pewnym oddaleniu od wroga ( około 30 cm minimum ). Czołgów też raczej nie lubimy Wink Najlepiej zając pozycje w jakimś lesie i ostrzeliwać wroga.

Przykłady: Spadochroniarze wszystkich armii , drużyna strzelecka rosyjska, piechota angielska i amerykańska , grenadierzy niemieccy.

Drużyny szturmowe - uzbrojone w PM skuteczne tylko na dystansach do 30 cm. Często mają miotacz ognia na wyposażeniu. W walce na odległość w ogóle się nie liczą. Za to z bliska dysponujemy salwą ponad 25 strzałów. Mało oddziałów to przeżyje Cool Zadania : ochrona czołgów przed piechotą , walka w terenie wybitnie trudnym. W starciu gdzie odległość od drużyny strzelców jest większa od 35 cm , raczej bym stawiał na zwyklaków Wink

Przykłady: Comandosi, drużyny szturmowe Rosjan , saperzy, volksgrenadierzy.

Drużyny wsparcia - jednostki wyposażone w ckm/lekki moździerz. Dysponują siła ognia szturmowców na odległościach ognia strzelców. Są za to mało ruchawe Wink Użycie w obronie - osłona strzelców z jakiejś zabezpieczonej pozycji, głębiej położone od I linii; w ataku -ustawione gdzieś w lesie skupiają na siebie ogień obrońców, ostrzeliwują najbardziej niebezpieczne jednostki wroga.

Przykłady: sekcje CKM-ów , sztab plutonu brytyjskiego , amerykańskie i niemieckie drużyny wyposażone w CKM-y.

Drużyny zmotoryzowane - drużyna strzelecka/szturmowa/wsparcia obdarzona sporą prędkością poruszania.Do szybkich ataków ,wzmacniania zagrożonych linii.

Przykłady: To samo co poprzednio z tym , że na ciężarówce Wink

Drużyny zmechanizowane - drużyna strzelecka/wsparcia w transporterze opancerzonym , który pozwala walczyć beż wychodzenia z pojazdów.Mój ulubiony rodzaj piechoty Cool Zadania - wsparcie szybkich ataków czołgów. Wbrew pozorom świetne także do obrony - generują może ognia.

Przykłady: Pancergrenadierzy i odpowiedniki z innych armii.

Sekcje działające poza linią frontu
- Likwidowanie artylerii , spowalnianie ataków , likwidacja nie wygodnych celów.

Przykłady: Snajperzy, pathfindersi, cała gama sekcji od comandosów


* Jest to jedynie podział orientacyjny , każdy gracz może to inaczej widzieć.

Brak komentarzy: