wtorek, 29 stycznia 2008

Jak zacząć ?

1.Potrzebujesz dobrego kolegi , który także interesuje się WWII. ewentualnie może być jakiś klub.

2.Tak, siostra lub żona to kiepski pomysł . Brat jest już lepszy ,ale w ostateczności ...

3.Musisz mieć podręcznik do O:WWII. Ściągniesz go z strony . Tak wystarczy jeden na dwóch.

4.Teraz zastanówcie sie nad wyborem armii i frontu. Postarajcie nie dopuścić do bratobójczych walk.W między czasie wydrukuj karty.

5.Napisz sobie orientacyjną rozpiskę na ok. 3000 pkt. Będziesz wiedział co kupić.W armii będziesz potrzebował piechoty (ok. dwa pudełka),czołg klasyfikowany jako średni i coś lżejszego (samochód pancerny , lekki czołg ).

6.Znajdź sklep modelarski. Może być internetowy.

7. Kup Potrzebne pojazdy i piechotę. Pudełka piechoty mogą być dwu różnych firm. Dobry wybór to Revell i Italeri. Czołgi kup Italeri lub Revell'a (Bardzo dobry wybór jak nigdy nie kleiłeś nic , to zestawy Revell'a w 76 - no i są o połowę tańsze), Airfix jest dobry jeżeli chodzi o modele pojazdów kołowych , czołgi Airfixa mają problematyczne gąski ,szczególnie dla początkujących. Kup też farbkę czarną , białą ,gun metal, brązową , cielistą ,oraz farbki na kamuflaż czołgu i mundur.Zakup także kostki k10. Z kolegą powinniście mieć nich ok. 10 . Pozwoli to całkiem sprawnie grać.Kup trawkę modelarską.

8.Miarkę kupisz w sklepie budowlanym. Podkładki pod śruby to także świetne podstawki. Vikol kub w wiadrze.

9. Jak masz armie to zweryfikuj rozpiskę, żeby wszystko się zgadzało. Dobrze by było mięć w niej trochę artylerii np. moździerzy.

10.Stół na początku to zbędny wydatek. wystarczy kawałek materiału zielonego , brązowego lub żółtego. W ostateczności białe prześcieradło (śnieg).

11. Na las możesz zakupić drzewka (po ok 2 zł / sztuka). Ewentualnie pójdź do zoologicznego i zajrzyj do akcesoriów dla rybek Wink . Pod drzewa wykonaj podstawkę o sporych rozmiarach. pokryj ją piaskiem ukradzionym z piaskownicy. Piasek pomaluj farbami plakatowymi (najlepiej w tubce).Możesz podsypać trawką modelarską.

12.Wytnij prostokątne paski tektury i pokryj piaskiem. Pomaluj. To będą drogi.

13.Kup kilka gąbek. Potnij nie na paski przyklej do kartonowych podstawek. tak przygotowane gąbki pokryj vikolem i posyp trafiką. Maż już żywopłoty.

14.Ustaw elementy terenu na materiale. Przygotujcie armie z kolegą i grajcie. Powodzenia !!!

Brak komentarzy: